Operācijas Baltijas Vēnu klīnikā

Vēnu operācijas

Mūsdienās vēnu operācija tikai retos gadījumos nozīmē slimo vēnu izraušanu caur iegriezumiem ādā. Vēnu ķirurģijai attīstoties, par standartu ir kļuvusi vēnu ablācija – slēgšana, izmantojot dažādas maksimāli saudzīgas metodes vai to kombinācijas (radiofrekvence, lāzers, tvaika mikroimpulss, bioloģiskā līme).

Pēc šādām manipulācijām pacients uzreiz var doties mājās un tajā pašā vai nākamajā dienā atsākt ierastās ikdienas gaitas. Veiksmīgas ārstniecības pamats ir pareizās metodes izvēle. "Baltijas Vēnu klīnika" nodrošina visu pasaulē atzīto mūsdienīgāko un efektīvāko vēnu ārstniecības metožu klāstu un ir kļuvusi par personalizētas medicīnas paraugu.

 

Izvēlies sev labāko un pareizo!

 

Mūs speciālisti izvēlas tieši konkrētajam pacientam piemērotāko operācijas veidu. Sastādot ārstniecības plānu, tiek ņemts vērā gan pacienta veselības stāvoklis, gan sekundārie faktori - dzīves ritms, darba specifika, ieradumi, mobilitāte, fiziskās un materiālās iespējas u.c.

Aicinām pacientus, izvēloties operācijas veidu un vietu, ņemt vērā dažus ieteikumus:

Pārliecinieties, vai jūsu klīnikas ķirurga rīcībā ir visas ārstēšanas metodes:

 • vēnu slēgšana, izmantojot VenaSeal™ Closure System;
 • radiofrekvences ķirurģija;
 • lāzerķirurģija;
 • TOTAL EVLA metode;
 • klasiskās vēnu operācijas.

Ķirurgam jāizvēlas jums piemērotākā, nevis vienīgā pieejamā metode!

Pārliecinieties, vai klīnikas nosauktajā cenā ir iekļauti visi izdevumi:

 • operācijas cena;
 • anestēzija;
 • materiālu cena;
 • uzturēšanās klīnikā;
 • pirmsoperācijas un pēcopreācijas konsultācijas cena;
 • kompresijas zeķes (ir operāciju metodes, pēc kurām kompresijas zeķes nav nepieciešamas).

Dažās klīnikās šie izdevumi tiek iekļauti vienā cenā, citās -  pasniegti kā nepatīkams pārsteigums pēc operācijas. 

Ja jums tiek izteikts piedāvājums piedalīties operācijās, kas notiek klīnisko pētījumu ietvaros, JUMS JĀZINA, ka Latvijā un Eiropas Savienībā klīniskie pētījumi notiek bez maksas vai arī organizators maksā pacientam par dalību pētījumā. Nekādā gadījumā pacientam nav jāmaksā par šiem pētījumiem. Visiem legāliem klīniskiem pētījumiem jābūt reģistrētiem zāļu valsts aģentūrā www.zva.gov.lv.

                                                                                                  

             

 

 

Mūsdienās pieejamās vēnu operāciju metodes: 

Vēnu slēgšana ar bioloģisko līmi
(VenaSeal Closure sistēma) 

Šī ir vissaudzīgākā vēnu endoluminālās ķirurģijas metode. Pasaulē metode ieviesta tikai 2012. gadā, un Latvija ir piektā  valsts pasaulē, kur tā tiek pielietota.

Šī nav termiskas vai ķīmiskas ablācijas metode, tāpēc var operēt pacientus, kuriem nav ieteicami anestezējoši līdzekļi. Vēna no iekšpuses tiek slēgta, izmantojot speciālu bioloģisku līmi, kas pēc tam pārveidojas saistaudos. Procedūra ir pilnīgi nesāpīga un tai nav nepieciešama atsāpināšana. Pēc procedūras neveidojas hematomas (asins izplūdumi) un ādas jušanas traucējumi.

 

Biolīmes metode tiek izmantota gan fleboloģiskajās, gan proktoloģiskajās operācijās.

Bioloģisko līmi medicīnā lieto jau 40–50 gadu, tā ir pārbaudīta un absolūti droša gan operācijas laikā, gan pēcoperācijas periodā. Operācijās izmantotās VenaSeal® līme ir ieguvusi ASV Pārtikas un zāļu pārvaldes (FDA) apstiprinājumu.

 

Operācijas priekšrocības

 • nav nepieciešama anestēzija,
 • pēc operācijas nav jāvelk kompresijas zeķes,
 • visīsākais atlabšanas periods,
 • neveidojas asinsizplūdumi (zilumi),
 • tūlītējs vizuāls efekts.

PIRMS

PĒC

Vēnu radiofrekvences operācijas
(RFO) un (EVRF)
 

Šī ir pasaulē vecākā un visvairāk pētītā endovenozā vēnu ablācijas metode. Kompānijā VNUS sākotnēji metode tika radīta, lai ar mikroviļņu palīdzību uzsildītu vēnas sieniņu un, tai saraujoties, samazinātos vēnas diametrs un atjaunotos vārstuļu darbība. Tas neizdevās, taču izrādījās, ka ar šo metodi var saudzīgi slēgt bojāto vēnu un aizstāt klasisko vēnu operāciju. Kopš 1998.gada metode tika ieviesta tirgū, no 1999.gada tā ir visvairāk pielietotā metode ASV. Pirmie katetri bija ar slotiņas veida elektrodu galā. To izmaksas bija augstas un operācijas laiks bija ilgs. 

 

Metodes pielietojums Latvijā

2007. gadā tika radīts pilnīgi jauns Closure FAST katetrs ar daudz zemākām izmaksām un tikpat īsu operācijas laiku kā lāzeram. No 2008. gada tā tiek izmantota "Baltijas Vēnu klīnika".

Kopš 2011. gada "Baltijas Vēnu klīnika" ieviesta Beļģu kompānijas F Care systems patentētā EVRF radiofrekvences metode. Atšķirībā no Closure FAST (VNUS) sistēmas, šai metodei ir speciāli izstrādāti 3 veidu katetri un termokoagulācijas adatiņa. Tas rada iespēju ar vienu metodi izārstēt visa veida vēnu varikozi, gan maģistrālās vēnas, gan sānu zarus, gan asinsvadu „slotiņas”.

Operācijas priekšrocības

Metode ir ļoti precīza, jo aparatūra enerģijas jaudu un ilgumu regulē automātiski, sniedzot papildu drošību, izslēdzot nepiemērotu jaudas parametru lietošanu.

Pasaulē vecākā un visvairāk pētītā endovenozā vēnu ablācijas metode. Visvairāk pielietotā metode ASV. Pieejami dažādu veidu elektrodi - iespējams ārstēt dažāda diametra vēnas.

 

PIRMS

PĒC


Vēnu operācija ar radiofrekvences un tvaika mikroimpulsu metodēm

Vēnu lāzeroperācijas (EVLT)

Endovenoza vēnu lāzerķirurģija ir Eiropā visvairāk pielietotā endoluminālā vēnu ablācijas metode. Kā enerģijas avots tiek izmantota lāzergaisma. Sākotnēji tika pielietota īso viļņu lāzergaisma un gala tipa gaismas vads, vēlāk, tehnoloģijām attīstoties, tos nomainīja radiālais gaismas vads un garo viļņu lāzeri. To iedarbība bija daudz selektīvāka un pēcoperācijas periodi kļuva pilnībā nesāpīgi.

"Baltijas Vēnu klīnika" izmanto 4 veida lāzeriekārtas: Eufoton lāzers “Lasemar 1500” (1470 nm) diožu lāzers, Biolitec Ceralas (1470 nm) diožu lāzers, Dornier Medtech medilas D (1470 nm) diožu lāzers, Eufoton, kā arī trešās paaudzes lāzeru EUFOTON LASEmaR 2000®️ (1940 nm), kas operāciju ļauj veikt maksimāli saudzīgi un efektīvi.

 

Metodes pielietošana

Šī metode pasaulē parādījās 2001. gadā un jau no 2002. gada, vācu profesora Tomasa Probstles vadībā, tika ieviesta "Veselības centrs 4" Fleboloģijas centrā, kur tika veiktas pirmās vēnu lāzeroperācijas Baltijā. Šo teju 20 gadu laikā klīnikas ārsti ir veikuši vairāk nekā 20 000 operāciju un ieguvuši milzīgu pieredzi, operējot pacientus pat ar vissmagākajām vēnu patoloģijām. Pateicoties tam, klasiskās vēnu operācijas, to traumatisma dēļ, gandrīz nav nepieciešams veikt. Šī Latvijā ir vispazīstamākā metode, līdz ar to pieejama visos centros, kur veic endovenozās operācijas. 

Operācijas priekšrocības

Cenas ziņā pacientiem vispieejamākā metode. Visilgāk lietotā metode Latvijā. "Baltijas Vēnu klīnika" speciālistiem ir vislielākā pieredze strādājot ar šo metodi jau kopš 2002. gada.

Lāzeri iedarbojas tieši uz asinsvadā esošo ūdeni un slēdz vēnu, kas pēc tam uzsūcas audos. Tā līdz minimumam tiek mazināti sāpju simptomi pēc operācijas un notiek ļoti strauja atveseļošanās. 

PIRMS

 

 

PĒC

 

Vēnu operācija ar lāzermetodi un tvaika mikroimpulsu metodi 

Klasiskā vēnu operācija

Maģistrālā zemādas vēna (VSM) tiek izoperēta, veicot 3-5 cm griezumu cirksnī, caur kuru izpreparē vēnu, kurā ievada speciālu metāla vai plastmasas zondi līdz ceļgalam vai potītei. Vēnu piesien pie zondes un izrauj laukā. Pēc tam brūci sašuj. Operācija ir precīzāka, ja vēnas ir iezīmētas ultrasonogrāfijas kontrolē. Salīdzinot ar mazinvazīvām termiskās ablācijas metodēm: vēnu lāzeroperāciju, vēnu radiofrekvences operāciju un vēnu tvaika mikroimpulsu operāciju, klasiskā vēnu operācija ir traumatiskāka un pēc tās ir ilgāks atveseļošanās periods. 

Klasiskā vēnu operācija

 

Operācijas norise

Operācija parasti tiek veikta spinālā vai vispārējā anestēzijā. Pēc klasiskām vēnu operācijām biežāk novērojams recidīvs jeb varikozu vēnu atjaunošanās. Tas saistāms gan ar operācijas tehniku, gan veiktās operācijas kvalitāti, kura ir tieši atkarīga no ķirurga pieredzes. 

Operācijas priekšrocības

Pielietojama smagas, ielaistas varikozes gadījumā, kad nav iespējams izmantot vai arī nav pieejamas citas ārstēšanas metodes.

"Baltijas Vēnu klīnika" praktizē šo operācijas veidu ļoti sen, tādēļ klīnikas speciālistiem ir ļoti liela VSM operāciju pieredze.

 

PIRMS

 

PĒC 

 

Sānu zaru ārstēšanai var izmantot dažādas metodes, izmantojot tikai lokālo atsāpināšanu:

 • ''Zelta standarts'' ir miniflebektomija (pēc Varady) jeb vēnu zaru izoperēšana caur 1-2 mm dūrieniem ādā, izmantojot speciālu mini āķīti. Pēc tam dūrieni ādā tiek aizlīmēti ar leikostripu. Šādas operācijas rezultātā izzūd paplašinātās vēnas, nav redzamas rētas un nav ādas pigmentācijas.
 • pielietojot radiofrekvences metodi (F Care EVRF) ar speciāli izstrādātiem mini elektrodiem, kurus caur injekcijas katetru ievada slimajā vēnas zarā un to ''aizkausē''. Metodes piemērotību katram konkrētajam pacientam izvērtē ārsts, jo tā nav izmantojama visu varikožu gadījumā.
 • putu skleroterapija ir invazīva vēnu ārstēšanas metode, bet nav uzskatāma par operāciju. Ar šo metodi iespējams efektīvi slēgt varikozos vēnu zarus. Metodes blaknes ir iespējamā ādas pigmentācija virs slēgtajām vēnām, kā arī iespējama sīku kapilāru parādīšanās sklerotizējamā zonā. Šīs blaknes parasti izzūd dažu mēnešu laikā.
 • nelielus vēnu zarus iespējams slēgt arī ar Nd: Yag lāzeru, taču, ārstējot kāju vēnas, tā nav uzskatāma par pamatmetodi.
 • sānu zarus iespējams likvidēt, izmantojot Eufoton LasemaR (808 nm) diožu lāzeru. Šobrīd šāda iespēja pieejama tikai "Baltijas Vēnu klīnika".

Nepieciešama palīdzība?

"Baltijas Vēnu klīnika" rīcībā ir 3 operāciju zāles un dienas stacionāri. Pacientus konsultējam arī citās "Veselības centrs 4" filiālēs, kā arī izbraukumos (skatīt: www.venas.lv):

 • K. Barona ielā 115 (Baltijas Vēnu klīnika - galvenā ēka)
 • Skanstes ielā 50 (Dermatoloģijas klīnika)
 • Brīvības gatvē 410 (Juglas klīnika)
 • Duntes ielā 15A, 3., 4. stāvā (Capital Clinic Riga)
 • Grebenščikova ielā 1 (Diagnostikas centrs)
 • Baznīcas ielā 18 (Anti-Aging Institute)
 • Ģimnāzijas ielā 10A-2а, Daugavpilī (Privātklīnika "Ģimenes veselība")
 • Pededzes iela 10, Mārupe ( Mārupes Doktorāts) 
   

Pieteikties konsultācijai