Medikamentozā terapija

Medikamentozā terapija

Venotropie līdzekļi ir tie medikamenti, kuri uzlabo vēnas sieniņas iekšējā slāņa stāvokli un vēnu vārstuļu darbību, nedaudz tonizē vēnu un mazina vēnu slimību izraisītās sūdzības.

Šo terapiju venozu sūdzību un saslimšanu gadījumā, pielieto slimības sākuma stadijā vai kombinējot ar citām metodēm.

Medikamentozā terapija

Venotropo līdzekļu lietošana sniedz izteikti labu profilaktisko rezultātu - ja pēc ilgstoša stāvoša vai sēdoša darba ir smagas kājas; vai arī zināt, ka dosieties garākā braucienā ar autobusu vai lidosiet. Protams, preparāti jākombinē ar aktīvām kustībām un nepieciešamības gadījumā arī ar kompresijas zeķēm.

Ja sūdzības kļūst izteiktākas (parādījusies vēnu varikoze), priekšroka tiek dodot kompresijas terapijai, varikozes ārstēšanai ar dažādām metodēm -  lāzeroperācijai, radiofrekvences operācijai, tvaika mikroimpulsu operācijai, biolīmes operācijai un atsevišķu zaru skleroterapijai. Medikamentu lietošanai ir sekundāra nozīme,  jo neviens medikaments paplašināto varikozo vēnu nepadarīs par veselu.

Ārīgi lietojamie geli un ziedes neiesūcas dziļi audos. Pārsvarā tie satur nelielu spirta piedevu, tādēļ tiem ir patīkams atvēsinošs efekts, kas pacientam sniedz atvieglojumu. Jābūt uzmanīgiem ar ilgstošu ārīgo medikamentu lietošanu, jo āda var tikt papildus kairināta.

Nepieciešama palīdzība?

"Baltijas Vēnu klīnika" rīcībā ir 3 operāciju zāles un dienas stacionāri. Pacientus konsultējam arī citās "Veselības centrs 4" filiālēs, kā arī izbraukumos (skatīt: www.venas.lv):

  • K. Barona ielā 115 (Baltijas Vēnu klīnika - galvenā ēka)
  • Skanstes ielā 50 (Dermatoloģijas klīnika)
  • Brīvības gatvē 410 (Juglas klīnika)
  • Duntes ielā 15A, 3., 4. stāvā (Capital Clinic Riga)
  • Grebenščikova ielā 1 (Diagnostikas centrs)
  • Baznīcas ielā 18 (Anti-Aging Institute)
  • Ģimnāzijas ielā 10A-2а, Daugavpilī (Privātklīnika "Ģimenes veselība")
  • Pededzes iela 10, Mārupe ( Mārupes Doktorāts) 
     

Pieteikties konsultācijai