prp injekcija

Locītavu sāpes

Viena no metodēm, ko ortopēdi var izmantot locītavu stīvuma, sāpju un kustību ierobežojumu samazināšanai un novēršanai, ir tā saucamās PRP (ar trombocītiem bagātinātas plazmas) injekcijas. Tas nozīmē, ka locītavās ievada speciāli sagatavotas paša pacienta asins sastāvdaļas, tādējādi veicinot skrimšļa un citu mīksto audu atjaunošanos.

Ortopēdijā PRP injekcijas izmanto osteoartrīta, locītavu skrimšļu defektu, saišu plīsumu un dažādu mīksto audu traumu ārstēšanā. Injekcijas var veikt gan lielajās – gūžas, ceļa, pleca – locītavās, gan arī sīkajās locītavās. Tas ir dabisks, drošs un nekaitīgs veids, turklāt neizraisa alerģisku reakciju. Metodes lielākā priekšrocība ir tā, ka locītavās ievada cilvēka paša asins sastāvdaļas, nevis ķīmiskas vielas. Šīs injekcijas ir arī dabiska alternatīva hialuronskābes ievadīšanai locītavās, lai samazinātu sāpes un atjaunotu to kustīgumu.

Kā notiek procedūra? Tā ilgst apmēram 20 minūtes. No pacienta vēnas paņem asinis un ievieto centrifūgā, kas piecu minūšu laikā atdala asins plazmu un trombocītus. Pēc tam abas sastāvdaļas sajauc un nekavējoties, kamēr trombocīti nav zaudējuši savas vērtīgās īpašības (augšanas faktoru), ievada pacienta locītavā vai citā ķermeņa daļā. Procedūra notiek bez atsāpināšanas. Pēc tam nav jāievēro īpašs režīms, vienīgi nav vēlams tajā pašā dienā iet pirtī vai vannā, kā arī apmeklēt baseinu.

Kāds būs rezultāts? Injekcijas neatgriezīs jaunību un locītavas nebūs kā no jauna radītas, taču augšanas faktors palīdzēs novērst skrimšļa, saišu vai citu audu bojājumus locītavās. Piemēram, ja kādā skrimšļa vietā traumas dēļ izveidojies caurums, asins šūnas to aizaudzē, neļaujot bojājumam vērsties plašumā. Šādi iespējams arī attālināt brīdi, kad būtu nepieciešama locītavu endoprotezēšana. Taču, ja skrimslis jau ir izdilis tik tālu, ka kaulu virsmas saskaras, radot sāpes un ierobežojot kustības locītavā, no šīs procedūras nebūs liela labuma.

Vairāk lasiet žurnāla ''100 Labi padomi'' 2021. gada februāra izdevumā 

DO YOU NEED HELP?

The Baltic Vein Clinic has 5 operating rooms and day care facilities. Consultations are also provided at the following branches of Veselības centrs 4 as well as on trips (see: www.venas.lv) :

 • 115 Kr. Barona Street ("Baltic Vein Clinic" – main building)
 • 50 Skanstes Street ("Dermatology Clinic")
 • 410 Brīvības gatve ("Jugla Clinic")
 • 15A Duntes Street, 3rd, 4th floor ("Capital Clinic Riga")
 • 180 Brīvības Street, 3rd floor ("Department of Diagnostis", "Veselības centrs 4")
 • 1 Grebenščikova Street, Riga ("Diagnostic Centre")
 • 18 Baznīcas Street ("Anti-Aging Institute")
 • 10A Ģimnāzijas Street,2 а, Daugavpils (Private Clinic "Ģimenes veselība")
 • 39A Talsu Street, Ventspils ("Pārventa Outpatient Facility")
 • 10 Pededzes Street , Mārupe (Mārupe Doctorate)
   

Apply for a consultation