prp injekcija

Locītavu sāpes

Viena no metodēm, ko ortopēdi var izmantot locītavu stīvuma, sāpju un kustību ierobežojumu samazināšanai un novēršanai, ir tā saucamās PRP (ar trombocītiem bagātinātas plazmas) injekcijas. Tas nozīmē, ka locītavās ievada speciāli sagatavotas paša pacienta asins sastāvdaļas, tādējādi veicinot skrimšļa un citu mīksto audu atjaunošanos.

Ortopēdijā PRP injekcijas izmanto osteoartrīta, locītavu skrimšļu defektu, saišu plīsumu un dažādu mīksto audu traumu ārstēšanā. Injekcijas var veikt gan lielajās – gūžas, ceļa, pleca – locītavās, gan arī sīkajās locītavās. Tas ir dabisks, drošs un nekaitīgs veids, turklāt neizraisa alerģisku reakciju. Metodes lielākā priekšrocība ir tā, ka locītavās ievada cilvēka paša asins sastāvdaļas, nevis ķīmiskas vielas. Šīs injekcijas ir arī dabiska alternatīva hialuronskābes ievadīšanai locītavās, lai samazinātu sāpes un atjaunotu to kustīgumu.

Kā notiek procedūra? Tā ilgst apmēram 20 minūtes. No pacienta vēnas paņem asinis un ievieto centrifūgā, kas piecu minūšu laikā atdala asins plazmu un trombocītus. Pēc tam abas sastāvdaļas sajauc un nekavējoties, kamēr trombocīti nav zaudējuši savas vērtīgās īpašības (augšanas faktoru), ievada pacienta locītavā vai citā ķermeņa daļā. Procedūra notiek bez atsāpināšanas. Pēc tam nav jāievēro īpašs režīms, vienīgi nav vēlams tajā pašā dienā iet pirtī vai vannā, kā arī apmeklēt baseinu.

Kāds būs rezultāts? Injekcijas neatgriezīs jaunību un locītavas nebūs kā no jauna radītas, taču augšanas faktors palīdzēs novērst skrimšļa, saišu vai citu audu bojājumus locītavās. Piemēram, ja kādā skrimšļa vietā traumas dēļ izveidojies caurums, asins šūnas to aizaudzē, neļaujot bojājumam vērsties plašumā. Šādi iespējams arī attālināt brīdi, kad būtu nepieciešama locītavu endoprotezēšana. Taču, ja skrimslis jau ir izdilis tik tālu, ka kaulu virsmas saskaras, radot sāpes un ierobežojot kustības locītavā, no šīs procedūras nebūs liela labuma.

Vairāk lasiet žurnāla ''100 Labi padomi'' 2021. gada februāra izdevumā 

НЕОБХОДИМА ПОМОЩЬ?

В распоряжении «Балтийская клиника вен» 5 операционных залов и дневные стационары.  Мы консультируем пациентов и в других филиалах «Veselības centrs 4» а также в поездках (см .:www.venas.lv) :

 • улица Кр. Барона, 115 (Балтийская клиника вен – главное здание)
 • улица Сканстес, 50 (Клиника дерматологии)
 • Бривибас гатве, 410 (Клиника Юглас)
 • улица Дунтес, 15А, 3-й, 4-й этаж (Capital Clinic Riga)
 • улица Бривибас ,180, 3-й этаж (Отделение диагностики «VC4»)
 • улица Гребенщикова, 1 (Диагностический центр)
 • улица Базницас, 18 (Anti-Aging Institute)
 • улица Гимназияс, 10A-2а, Даугавпилс (Частная клиника «Ģimenes veselība»)
 • улица Талсу, 39А, Вентспилс (Поликлиника Парвентас)
 • yлица Педедзес 10, Марупе (Докторантура Марупе)
   

Записаться на консультацию