SIA “Veselības centrs 4” filiāles  “Baltijas Vēnu klīnika” Ķirurģijas nodaļas vadītājs ķirurgs ar specializāciju proktoloģijā Peteris Gerke un SIA “Veselības centrs 4” filiāles “Juglas klīnika” ķirurgs ar specializāciju proktoloģijā Vladislavs Semeņuks devās pieredzes apmaiņas braucienā uz Vācijas pilsētu Ķelni, kur notika seminārs par EVRF® (EndoVenous Radio Frequency) pielietošanu proktoloģijā.

Speciālisti savas zināšanas papildināja gan teorētiski, gan praktiski, veicot radiofrekvences procedūras ar  nosaukumu RAFAELO® (Radio Frequency Treatment of Haemorrhoids Under Local Anesthesia).

Dr. Gerke atzīst, ka vēlreiz guvis apstiprinājumu šīs metodes nozīmībai ne tikai vēnu ārstēšanā, bet arī proktoloģijā.  Jāatzīst, ka radiofrekvence pasaulē ir visvecākā un pētītākā ārstēšanas metode, ko izmanto varikozo vēnu likvidēšanai.

“RAFAELO® procedūra šobrīd ir Nr. 1 – zelta standarts iekšējo hemoroidālo mezglu ārstēšanā. Šī ir vienīgā mazinvazīvā metode, kad bez brūcēm, tikai lokālā anestēzijā, tiek veiksmīgi likvidēti 3.- 4. pakāpes hemoroīdi. Manipulāciju veic 15-20 minūšu laikā procedūru telpā. Turklāt ņemot vērā ilggadējo pieredzi dažādu metožu pielietojumā, RAFAELO® procedūra novērots zems recidīvu risks,” norāda dr. Gerke.

EVRF® tehnoloģiju hemoroīdu ārstēšanai SIA “Veselības centrs 4” lieto no 2018. gada.  Caur nelielu punktveida adatas dūrienu hemoroīdā tiek ievadīts speciāls radiofrekvences katetrs, kas uz adatas vai katetra galiņu ģenerē augstas frekvences elektromagnētiskā starojuma impulsu. Pēc termokoagulācijas principa asinsvada mezgls sasilst, kā rezultātā notiek koagulācija un hemoroīds tiek likvidēts.

Tā kā gan adatai, gan katetram  ir izolējošs pārklājums, impulsa iedarbība ir lokāla un tā iedarbība uz apkārtējiem audiem ir ierobežota. Tādejādi procedūra ir saudzīga un droša. Metode ir arī ļoti precīza, jo aparatūra enerģijas jaudu un ilgumu regulē automātiski.

SIA “Veselības centrs 4” pieejamas visas šobrīd pasaulē atzītās hemoroidālo mezglu ārstēšanas metodes (LONGO, STARR, HET, HAL-RAR, Liga Sure, THD, lāzers, RF u.c.). Šis plašais piedāvājumu spektrs un operāciju tehniku daudzveidība paver plašas iespējas palīdzēt pacientam vislabākajā veidā, piemeklējot optimālāko ārstēšanas metodi.

16. Jūlijs, 2020.

Nepieciešama palīdzība?

"Baltijas Vēnu klīnika" rīcībā ir 3 operāciju zāles un dienas stacionāri. Pacientus konsultējam arī citās "Veselības centrs 4" filiālēs, kā arī izbraukumos (skatīt: www.venas.lv):

  • Kr. Barona ielā 115 (Baltijas Vēnu klīnika - galvenā ēka)
  • Skanstes ielā 50 (Dermatoloģijas klīnika)
  • Brīvības gatvē 410 (Juglas klīnika)
  • Duntes ielā 15A, 3., 4. stāvā (Capital Clinic Riga)
  • Grebenščikova ielā 1 (Diagnostikas centrs)
  • Baznīcas ielā 18 (Anti-Aging Institute)
  • Ģimnāzijas ielā 10A-2а, Daugavpilī (Privātklīnika "Ģimenes veselība")
  • Pededzes iela 10, Mārupe ( Mārupes Doktorāts) 
     

Pieteikties konsultācijai