Paciente Ingūna Dombrovska stāsta, ka domas par vēnu veselību bijušas aktuālas apmēram 10 gadus, tomēr atzīst, ka tā vairāk bijusi vizuālas, kosmētiskas dabas problēma. Pamanot, ka ar katru gadu vēna kļūst arvien redzamāka, izteiktāka un neglītāka Ingūna arvien biežāk aizdomājusies par iespējamajiem risinājumiem.

Pirms gada Ingūnas draudzene, ar pārliecību, ka situācija ir ļoti slikta, saņēmusies un devusies pie flebologa. Dakteris draudzeni esot nomierinājis, pastāstot, ka ar vēnām viss esot kārtībā, vien vairāk vajag rūpēties par savu veselību. Draudzenes pozitīvā pieredze, un fakts, ka ārsts uzreiz nav licis gulties uz operācijas galda, iedrošināja arī Ingūnu.

Cerot “iekāpt draudzenes kurpēs”, Ingūna pieteikusies uz konsultāciju pie daktera Pētera Gerkes. “Diemžēl, mans gadījums nebija tik laimīgs kā draudzenei, un ārsts sarunā izskaidroja, kādēļ nepieciešama operācija”- stāsta paciente.

Veselības centra 4, Baltijas Vēnu klīnikas flebologs, ķirurgs ar specializāciju proktoloģijā Pēteris Gerke apstiprina, ka pacientei diagnosticēta vēnu varikoze labajā kājā, labajā apakšstilbā bijuši lieli mezgli, bet priekšējā stumbra vēnā bojāts vārstulis, tādēļ ārstēšana iespējama tikai ar ķirurģisku metodi. “Kā piemērotākā ārstēšanas metode tika izvēlēta lāzeroperācija, tā noritēja bez sarežģījumiem un uzreiz pēc tās paciente devās mājās,” komentē dakteris Gerke.

“Viss notika ļoti operatīvi- nedēļu pēc konsultācijas jau bijusi operācija, kura kā jau ķirurģiska manipulācija nebija patīkamākā lieta uz pasaules, tomēr arī par sāpīgu to nevar nosaukt”, skaidro Ingūna.

“Pēc nedēļas man noņēma pārsējus, un neglītās vēnas vietā palikuši vien mazi punktiņi,” priecājas paciente un atzīst, ka visa ārstēšanās procesa laikā nav iedzērusi pat vienu pretsāpju tableti.

Dakteris piebilst: “Šobrīd, kad pagājis mēnesis kopš operācijas, pacientei veicām DUPLEX ultrasonogrāfijas kontroli, paciente atzīst, ka jūtas lieliski, sūdzību neesot, tāpat nav nepieciešami nekādi ierobežojumi.” Ārsts rezumē, ka paciente nu var gan sportot, gan dejot, savukārt Ingūna atzinīgi novērtē daktera Pētera Gerkes profesionalitāti un draudzīgo komunikāciju.

Sarunas beigās paciente Ingūna priecīgi atzīst: “Ir pagājis pusotrs mēnesis kopš operācijas, un nu varu vilkt arī īsus svārkus!”

16. Jūlijs, 2020.

Nepieciešama palīdzība?

"Baltijas Vēnu klīnika" rīcībā ir 3 operāciju zāles un dienas stacionāri. Pacientus konsultējam arī citās "Veselības centrs 4" filiālēs, kā arī izbraukumos (skatīt: www.venas.lv):

  • K. Barona ielā 115 (Baltijas Vēnu klīnika - galvenā ēka)
  • Skanstes ielā 50 (Dermatoloģijas klīnika)
  • Brīvības gatvē 410 (Juglas klīnika)
  • Duntes ielā 15A, 3., 4. stāvā (Capital Clinic Riga)
  • Grebenščikova ielā 1 (Diagnostikas centrs)
  • Baznīcas ielā 18 (Anti-Aging Institute)
  • Ģimnāzijas ielā 10A-2а, Daugavpilī (Privātklīnika "Ģimenes veselība")
  • Pededzes iela 10, Mārupe ( Mārupes Doktorāts) 
     

Pieteikties konsultācijai