ASV Pārtikas un zāļu pārvalde (FDA) ir oficiāli apstiprinājusi un atzinusi par drošu VenaSeal vēnu slēgšanas tehnoloģiju ar biolīmi. Tā ir pirmā ierīce, ar kuru iespējams permanenti izārstēt varikozas vēnas, tās slēdzot ar bioloģisko līmi. Apstiprinājums iegūts, FDA izskatot ražotāja sponsorētu VenaSeal sistēmas trīs klīnisko pētījumu datus, kas liecina, ka ierīce ir droša un efektīva, lai ārstētu varikozas kāju vēnas.

Varikozu vēnu gadījumā pacienti cieš no vieglām vai vidēja stipruma sāpēm, nepatīkamas smaguma sajūtas kājās, pietūkuma dienas beigās, krampjiem kāju apakšstilbos utt. Neārstēta hroniska vēnu mazspēja var izraisīt neatgriezeniskas izmaiņas kāju ādā brūni sārtu plankumu izskatā, bet vissmagākā hroniskas vēnu mazspējas izpausme ir trofiskā čūla - ādas un dziļāko audu bojājums. Šādos gadījumos ārstēšanai pielieto, medikamentozu un kompresijas terapiju, kā arī ķirurģiskas metodes, kuru laikā skartās vēnas izņem vai slēdz.

Tieši VenaSeal tehnoloģija pacientiem piedāvā inovatīvu iespēju šīs izplatītās slimības ārstēšanai. Viljams Maizels (Willam Maisel), MDPMHFDA Ierīču un radioloģiskās veselības centra Ierīču novērtēšanas biroja izpilddirektors*, paziņojot par šo jaunumu, atzina, ka biolīmes metode būtiski atšķiras no operācijām, kuru laikā pielieto lāzeru, radio viļņus, tvaika mikroimpulsus vai iegriezumus ādā, lai likvidētu vēnas. VenaSeal sistēma neparedz ne karsēšanu, ne griešanu, šī operācija, ko drīzāk var nosaukt par procedūru, ļauj pacientiem ātri atgriezties savās ikdienas gaitās. Speciālists, ultrasonogrāfijas kontrolē, injicē VenaSeal līmējošo vielu – caurspīdīgu šķidrumu, kas polimerizējas cietā materiālā.. Vairāk par biolīmes metodi lasiet https://venas.lv/lv/jaunumi_/jaunumi/auto_pasaule_to_var_salidzinat_ar_ferrari_medicina_ar_soli_preti_nakotnei/

* Megan Brooks, FDA Approves New Varicose Vein Treatment, February 20, 2015
http://www.fda.gov/NewsEvents/Newsroom/PressAnnouncements/ucm435082.htm

16. Jūlijs, 2020.

Nepieciešama palīdzība?

"Baltijas Vēnu klīnika" rīcībā ir 3 operāciju zāles un dienas stacionāri. Pacientus konsultējam arī citās "Veselības centrs 4" filiālēs, kā arī izbraukumos (skatīt: www.venas.lv):

  • K. Barona ielā 115 (Baltijas Vēnu klīnika - galvenā ēka)
  • Skanstes ielā 50 (Dermatoloģijas klīnika)
  • Brīvības gatvē 410 (Juglas klīnika)
  • Duntes ielā 15A, 3., 4. stāvā (Capital Clinic Riga)
  • Grebenščikova ielā 1 (Diagnostikas centrs)
  • Baznīcas ielā 18 (Anti-Aging Institute)
  • Ģimnāzijas ielā 10A-2а, Daugavpilī (Privātklīnika "Ģimenes veselība")
  • Pededzes iela 10, Mārupe ( Mārupes Doktorāts) 
     

Pieteikties konsultācijai