Veselības centrs 4 (VC4) saviem septiņiem pacientiem deva iespēju bez maksas veikt proktoloģiskās operācijas, pielietojot ļoti saudzējošu inovatīvu metodi ar HET™ (Hemorrhoid Energy Therapy) bipolāro liģēšanas sistēmu. Tās veica pieredzējuši VC4 Baltijas Vēnu klīnikas ķirurgi- proktologi Andris Gardovskis un Vladislavs Semeņuks.

Kā pastāstīja Kellu Schneidermen kompānijas Covidien pārstāvis no ASV,šī metode ir balstīta uz vispāratzītiem zinātniskiem principiemun toASV Pārtikas un zāļu pārvalde (FDA) ir oficiāli apstiprinājusi un atzinusi par drošu. Līdz šim ar šo metodi ASV sekmīgi veiktas vairāk nekā 10 000 operācijas un viss izdevies kā iecerēts. Pētījuma dati liecina*, ka rezultāti atbilst gaidītajiem. Pacientiem nav arī bijušas sūdzības par komplikācijām,” informēja K. Schneidermen.

HET sistēma ietver ligatoru ar speciālu audu kompresijas mehānismu un temperatūras sensoru ar bipolāriem elektrodiem, kas ģenerē siltuma enerģiju. Ierīcē, ko ievada taisnajā zarnā, ir iestrādāts arī LED apgaismojums, kas uzlabovizualizāciju. Bojātos asinsvadus taisnajā zarnā uzkarsējot līdz 60 C º temperatūrai, tie koagulējas un tiek pārtraukta asins piekļuve iekšējiem hemoroidālajiem mezgliem. Vēlamais rezultāts tiek panākts ar mazāku muskuļu un audu bojājumu pie daudz zemākas temperatūras, nekā pielietojot citas termiskās metodes, piemēram, lāzeru. Tehnoloģija ir ļoti precīza, jo aparatūra enerģijas jaudu un ilgumu regulē automātiski, līdz ar to sniedz papildus drošību izslēdzot nepiemērotu jaudas parametru lietošanu. Turklāt šī procedūra noris daudz ātrāk kā citas hemoroīdu operācijas. Ar šo tehnoloģiju var apstrādāt lielāku zonu, līdz ar to vienlaicīgi ārstēt simptomātiskas I un II pakāpes hemoroidu slimības, kas bieži prasa vairākas procedūras, lai atrisinātu simptomus.

VC4 Baltijas Vēnu klīnikas proktoloģijas dienesta vadītājs, ķirurgs, proktologs, medicīnas doktorsA. Gardovskis atzina, ka pēdējā laikā pieaug to pacientu īpatsvars, kuri nāk pie ārsta laikus, kad ir bijis pirmais hemoroīdu slimības paasinājums. „Parasti sākumā, kad slimība vēl nav ielaista un hemoroidālie mezgli ir tikai nedaudz paplašināti, tiek pielietota medikamentoza terapija. Taču daudziem pacientiem šī konservatīvā ārstēšana ir apgrūtinoša un ne vienmēr sniedz vēlamo rezultātu. HET metode paver iespēju ārstēt hemoroīdus sākuma stadijā un neļaus problēmai samilzt. Ieviešot HET metodi Latvijā, Veselības centrs 4 ir kļuvis par pirmo ārstniecības iestādi Austrumeiropā un Eiropā, kur veic hemoroīdu operācijas ar jaunāko un mūsdienīgāko tehnoloģijuTā ir iespēja efektīvi un ar mazinvazīvu (neķirurģisku) iejaukšanos ārstēt hemoroidālās slimības sākumā stadijā. Šādas alternatīvas pagaidām Latvijā nav bijušas,” atklāja dr. A. Gardovskis

HET operācijas noritēja ambulatorivieglā sedācijā (intravenozāanestēzijā) un tās ilgums bija līdz 20 minūtēm. Pēc operācijas pacienti devās mājās un atzina, ka nav izjutuši paaugstinātu diskomfortu.

* Pētījums tika veikts 2013. gadā 23 pacientiem ASV Universitātes slimnīcas Case medicīnas centrā.

16. Jūlijs, 2020.

Nepieciešama palīdzība?

"Baltijas Vēnu klīnika" rīcībā ir 3 operāciju zāles un dienas stacionāri. Pacientus konsultējam arī citās "Veselības centrs 4" filiālēs, kā arī izbraukumos (skatīt: www.venas.lv):

  • K. Barona ielā 115 (Baltijas Vēnu klīnika - galvenā ēka)
  • Skanstes ielā 50 (Dermatoloģijas klīnika)
  • Brīvības gatvē 410 (Juglas klīnika)
  • Duntes ielā 15A, 3., 4. stāvā (Capital Clinic Riga)
  • Grebenščikova ielā 1 (Diagnostikas centrs)
  • Baznīcas ielā 18 (Anti-Aging Institute)
  • Ģimnāzijas ielā 10A-2а, Daugavpilī (Privātklīnika "Ģimenes veselība")
  • Pededzes iela 10, Mārupe ( Mārupes Doktorāts) 
     

Pieteikties konsultācijai