Preventīvā medicīna

Domāt un rūpēties par veselību preventīvi ilgtermiņā ir izdevīgāk

SIA “Veselības centrs 4” - viena no lielākajām privātajām daudzprofilu medicīnas iestādēm Latvijā – savos sociālo tīklu kontos uzsāk informatīvu kampaņu par preventīvo medicīnu “Dzīvo veselīgi un noveco skaisti”. Tās mērķis ir informēt sabiedrību par profilakses un preventīvās medicīnas lomu dzīves kvalitātes uzturēšanā, uzsverot arī, ka domāt un rūpēties par veselību preventīvi ilgtermiņā ir izdevīgāk, nekā ārstēt slimības.


Dzīvo veselīgi un noveco skaisti!


Latvijas iedzīvotāji pie ārsta visbiežāk dodas tikai tad, kad jau ir radušās kādas sūdzības un slimības. Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) sagatavotais ziņojums ''Latvija Valsts veselības pārskats 2023'' liecina, ka cilvēka dzīves ilgums Latvijā ir viens no zemākajiem Eiropas Savienībā (ES), bet mirstība no ārstējamām un novēršamām slimībām ir divreiz lielāka nekā vidēji ES.

Māris Rēvalds, ''Veselības centrs 4'' un ''Veselības aprūpes un darba devēju asociācija'' (VADDA) valdes priekšsēdētājs

''Lielai daļai sabiedrības vēl ir padomju laika domāšana, kad ārstējam sekas pēc simptomu parādīšanās, bet gandrīz nemaz nedomājam par profilaksi. Nav jāgaida, līdz parādās ilgstoši simptomi, kādas slimības, nevajag arī ignorēt jūsu ārstu dotās rekomendācijas un ieteikumus, ja kāda slimība jau ir. Mūsu aicinājums sabiedrībai ir domāt preventīvi, tāpēc arī uzsākam preventīvās medicīnas kampaņu.''
 

Zane Rēvalde, vairāku ''Veselības centrs 4'' klīniku vadītāja

''Medicīnu varam iedalīt trīs lielās ērās. Pirmās ēras medicīna bija līdz tam laikam, kad Pastērs atklāja antibiotikas un Listērs ieviesa aseptikas un antiseptikas pamatus. Otrās ēras sasniegums ir pierādījumos bāzētas medicīnas izveide. Manuprāt, augstākais šīs ēras sasniegums ir vakcinācija, sevišķi Covid-19 vakcīnas, kas tika radītas ļoti īsā laikā. Lielākā daļa pasaules un arī Latvija joprojām dzīvo otrajā ērā, bet daudzviet pasaulē un arī ''Veselības centrs 4'' klīnikās jau vairākus gadus sākusies trešā ēra. Mēs cilvēku vērtējam kā  unikālu indivīdu. Protams, ņemam vērā vidējos aritmētiskos datus, taču analizējam dziļāk – cik ļoti indivīds ir līdzīgs vai atšķirīgs no vidējā aritmētiskā, kādas varētu būt individuālās atbildes reakcijas un kas ir jāpielāgo, jāpersonalizē. Trešajā ērā uzsvars ir nevis uz cīņu ar sekām, bet uz prevenciju, cēloņu novēršanu. Grūtākais ir mainīt domāšanu no otrās uz trešo ēru – no cīņas ar sekām uz preventīvu jeb proaktīvu domāšanu un medicīnu.''


Preventīvā medicīna ir jauna ēra ne tikai Latvijā, bet visā pasaulē, kad mēģinām nesagaidīt veselībai nelabvēlīgu notikumu, bet gan laikus apsteigt slimību, novēršot to pirms simptomu parādīšanās. Tās mērķis nav pagarināt cilvēka mūžu līdz 120 gadiem, bet panākt, lai šis mūžs būtu pēc iespējas kvalitatīvāk nodzīvots, pavadot laiku kopā ar ģimeni, tuviem cilvēkiem. Ir lieliski, ja pārsniedzot 75 gadu vecumu, varam, piemēram, ar mazbērniem spēlēt futbolu, vai veltīt laiku aktīvām nodarbēm un hobijiem.


Aicinām ikvienu uzzināt vairāk par preventīvās medicīnas un  veselības profilakses nozīmi un lomu! Lasiet arī šeit >>

DO YOU NEED HELP?

The Baltic Vein Clinic has 3 operating rooms and day care facilities. Consultations are also provided at the following branches of Veselības centrs 4 as well as on trips (see: www.venas.lv) :

  • 115 Kr. Barona Street ("Baltic Vein Clinic" – main building)
  • 50 Skanstes Street ("Dermatology Clinic")
  • 410 Brīvības gatve ("Jugla Clinic")
  • 15A Duntes Street, 3rd, 4th floor ("Capital Clinic Riga")
  • 1 Grebenščikova Street, Riga ("Diagnostic Centre")
  • 18 Baznīcas Street ("Anti-Aging Institute")
  • 10A Ģimnāzijas Street,2 а, Daugavpils (Private Clinic "Ģimenes veselība")
  • 10 Pededzes Street , Mārupe (Mārupe Doctorate)
     

Apply for a consultation