Flebologs

Flebologs

Flebologs ir medicīnas speciālists, kas diagnosticē un ārstē vēnu slimības, īpaši varikozās vēnas un vēnu mazspēju, kā arī trofiskās čūlas. Flebologs novērš arī estētiski traucējošas asinsvadu patoloģijas.

Lielāko daļu asinsvadu slimību vai to pāreju hroniskajā formā var novērst, ja savlaicīgi tiek atklātas patoloģijas attīstības pazīmes. Ja jums ir risks saslimt ar vēnu slimībām, tad pēc iespējas ātrāk konsultējieties ar flebologu.

"Veselības centrs 4" flebologs

Pacientiem, kurus skar vēnu slimības, ieteicams vērsties specializētā vēnu klīnikā, kur tiek piedāvātas pieredzējušu ārstu flebologu konsultācijas un pieejamas visas pasaulē atzītākās vēnu ārstēšanas metodes.
"Baltijas Vēnu klīnika" ir SIA “
Veselības centrs 4” filiāle, kas kļuvusi par lielāko, pieredzes bagātāko vēnu klīniku Baltijā. Tur vienkopus tiek nodrošināta izvērsta vēnu diagnostika un ārstēšana. "Baltijas Vēnu klīnika" komandu veido kvalificēti, pieredzējuši flebologi un asinsvadu ķirurgi. Esam pārliecināti, ka katrs pacients atradīs ārstu, kuram varēs uzticēt savu kāju veselību.
Baltijas Vēnu klīnika” speciālisti piedalās arī ārstu izbraukumos visā Latvijā. Pie ārsta iespējams pieteikties arī tad, ja pacients nedzīvo Rīgā un nevar personīgi atbraukt uz vēnu klīniku. Ja nepieciešams flebologs Talsos, flebologs Jēkabpilī, flebologs Rēzeknē vai interesē vēnu pārbaude Liepājā, tad aicinām iepazīties ar mūsu flebologu
izbraukumu grafiku.

Kad nepieciešams vērsties pie flebologa?

Pirmie trauksmes signāli, kas jāņem vērā: izteikta smaguma sajūta vienā vai abās kājās dienas otrajā pusē, tūska kājās un potītēs, var būt arī krampji. Ja jums jau ir radušies tādi simptomi kā pietūkušas vai izspiedušās vēnas vai vēnu tīklojums, sāpes kājās, smagas vai nogurušas kājas, tūska vai ādas krāsas izmaiņas ap vēnām, tad ir pienācis laiks steidzīgi apmeklēt flebologu.
Savlaicīga ārstēšana var palīdzēt novērst komplikācijas un uzlabot dzīves kvalitāti, jo kvalificēts flebologs nozīmēs individuāli pielāgojamu ārstēšanas metodi, kas būs unikāla un derēs tieši jums.

Flebologs: ārstēšanas metodes

Filiālē “Baltijas Vēnu klīnika” strādā augsti kvalificēti flebologi ar ilggadēju pieredzi, kuri saņēmuši labākās pacientu atsauksmes. Katram pacientam ārstēšana tiek nozīmēta individuāli, vadoties pēc viņa slimības pakāpes un dzīvesveida. Piedāvātās metodes ir:

Flebologs par izplatītākiem saslimšanas iemesliem. Kas ir riska grupā?

Vēnu slimības (t.sk. varikozās vēnas) var skart ikvienu cilvēku, taču daži faktori palielina risku. Personas, kas pavada ilgas stundas stāvot vai sēžot, piemēram, biroja darbinieki, pavāri, veselības aprūpes speciālisti. Turklāt grūtniecēm var rasties paaugstināts spiediens uz vēnām hormonālo izmaiņu un palielināta asins tilpuma dēļ. Arī vecumam ir nozīme, jo vēnas laika gaitā dabiski vājinās. Vēnu slimību ģenētika un ģimenes anamnēze var izraisīt noslieci uz līdzīgu slimību attīstību. Risku veicina arī aptaukošanās, fizisko aktivitāšu trūkums, smēķēšana, alkohola lietošana un mazkustīgs dzīvesveids. Izpratne par šiem faktoriem var palīdzēt tiem, kuri ir riska grupā, veikt profilaktiskus pasākumus un meklēt savlaicīgu flebologa konsultāciju, lai saglabātu vēnu veselību.

Flebologa rekomendācijas, lai nesaslimtu

Flebologi sniedz vērtīgus padomus vēnu slimību profilaksei:

 • Saglabājiet aktīvu dzīvesveidu, iekļaujot regulārus vingrinājumus asinsrites uzlabošanai.
 • Izvairieties no ilgstošas ​​sēdēšanas vai stāvēšanas, ievērojiet pārtraukumus, lai izkustētos.
 • Saglabājiet veselīgu ķermeņa svaru, uzņemot veselīgu, sabalansētu uzturu.
 • Izvairieties no smēķēšanas, jo tā bojā asinsvadus.
 • Valkājiet kompresijas zeķes, lai atbalstītu vēnu veselību, īpaši, ja ir ilgstoši jāsēž.
 • Kad iespējams, paceltiet kājas augstāk par sirds līmeni, lai samazinātu spiedienu uz vēnām.
 • Ja jums vēnu slimības ir ģimenes anamnēzē vai citi riska faktori, konsultējieties ar flebologu, lai veiktu regulāras vēnu pārbaudes un laikus atklātu iespējamās vēnu slimības un varikozās vēnas.

20. Jūnijs, 2023.

Nepieciešama palīdzība?

"Baltijas Vēnu klīnika" rīcībā ir 3 operāciju zāles un dienas stacionāri. Pacientus konsultējam arī citās "Veselības centrs 4" filiālēs, kā arī izbraukumos (skatīt: www.venas.lv):

 • K. Barona ielā 115 (Baltijas Vēnu klīnika - galvenā ēka)
 • Skanstes ielā 50 (Dermatoloģijas klīnika)
 • Brīvības gatvē 410 (Juglas klīnika)
 • Duntes ielā 15A, 3., 4. stāvā (Capital Clinic Riga)
 • Grebenščikova ielā 1 (Diagnostikas centrs)
 • Baznīcas ielā 18 (Anti-Aging Institute)
 • Ģimnāzijas ielā 10A-2а, Daugavpilī (Privātklīnika "Ģimenes veselība")
 • Pededzes iela 10, Mārupe ( Mārupes Doktorāts) 
   

Pieteikties konsultācijai