Vēnu ārstēšana

''Ievas Veselības'' lasītāja jautā - ārsts atbild

Žurnāla ''Ievas Veselība'' lasītāja jautā par vēnu operēšanas iespējām pēc veiktas gūžas operācijas. Izsmeļošu atbildi sniedz ''Veselības centrs 4'' filiāles ''Baltijas Vēnu klīnika'' vadošais speciālists, flebologs, asinsvadu ķirurgs Ints Ūdris.

Par vēnu operāciju. Man ir 73 gadi, trausli kauli, tāpēc salauzu gūžu – operācijā lauzto vietu aizstāja ar metāla detaļu. Tajā pašā labajā kājā, kurā veica gūžas operāciju, man ir arī vēnu problēmas. Flebologs izmeklējumos atklāja paplašinātas vēnas, virspusējās vēnās v. saphena magna II pakāpes un v. saphena parva nepilna stumbra nepietiekamību. Toties dziļās vēnas ir bez patoloģiskas atradnes, arī kāju maģistrālās artērijas – bez patoloģijas, plūsma trīsfāziska. Flebologs ieteica veikt lāzeroperāciju EVLA VSM dxt ar sānu zaru minifleboktomiju Varady. Tas maksājot vairāk nekā 1000 eiro, kas lauku pensionāram ir milzīga summa. Tāpēc man radās divi jautājumi. Cik ātri pēc gūžas operācijas var veikt vēnu operāciju? Un vai to vispār drīkst darīt, ja gūžā ievietots metāls? Otrs jautājums – kaimiņiene stāstīja, ka Veselības centrā 4 vēnu operācijas izmaksājot lētāk, nekā man prasa. Ar kādu summu jārēķinās? Cieņā, Anna

Atbild dr. Ints Ūdris. Anna, vēnu operāciju drīkst veikt arī pēc gūžas operācijas, jo lāzers uz bojāto asinsvadu vietu iedarbojas ar gaismas staru, tāpēc tas neietekmē metālu gūžā – tās abas ir nesaistītas lietas. Arī fakts, ka abas vainas ir vienā kājā, nav problēma – šajā ziņā nav nekādu ierobežojumu. Kādreiz gadās, ka pēc ortopēdiskām operācijām ir dziļo vēnu tromboze, tad gan var būt tā, ka nav iespējams operēt virspusējās vēnas. Savukārt, ja ir, kā jūs rakstāt vēstulē, ka ar dziļajām vēnām viss kārtībā, tad drīkst operēt. Taču nav arī nekādas steigas – būtu labi, lai gūžas operācijas sekas izzustu, jo pēc tās tomēr var būt tūska, jutīgums un sāpes. Tad, kad operētā kāja būs nomierinājusies, varēs veikt vēnu operāciju. Spriežot pēc apraksta, jums nav īpašas steigas, un operēt vēnu var arī pēc pusgada.

Par izmaksām... Skaidru atbildi sniegt nevarēšu, jo katrs konkrētais gadījums un summas atšķiras, bet veselības centru cenrāžos norādītās cenas ir ļoti aptuvenas. Vēnu operācijas kopējās izmaksas atkarīgas no problēmas specifikas, izvēlētās ārstniecības metodes, kā arī nepieciešamajiem papildu izmeklējumiem un konsultācijām. Tas ir līdzīgi kā autoservisā – dažādi pakalpojumi, kas saplusojas. Taču ar vēstulē minēto summu noteikti jārēķinās. Ja jūs nolemtu doties uz ''Veselības centrs 4'', būtu jāapmeklē operējošais ķirurgs – viņš uzņemas atbildību, līdz ar to pirms operācijas viņam konkrētā paciente jāizmeklē. Labā ziņa ir tā, ka Veselības centrā 4 visu maksu par operāciju var sadalīt uz sešiem mēnešiem un maksāt pa daļām bez procentiem.

Lasiet žurnāla ''Ievas Veselība'' 2022. gada janvāra numurā.

Nepieciešama palīdzība?

"Baltijas Vēnu klīnika" rīcībā ir 3 operāciju zāles un dienas stacionāri. Pacientus konsultējam arī citās "Veselības centrs 4" filiālēs, kā arī izbraukumos (skatīt: www.venas.lv):

  • Kr. Barona ielā 115 (Baltijas Vēnu klīnika - galvenā ēka)
  • Skanstes ielā 50 (Dermatoloģijas klīnika)
  • Brīvības gatvē 410 (Juglas klīnika)
  • Duntes ielā 15A, 3., 4. stāvā (Capital Clinic Riga)
  • Grebenščikova ielā 1 (Diagnostikas centrs)
  • Baznīcas ielā 18 (Anti-Aging Institute)
  • Ģimnāzijas ielā 10A-2а, Daugavpilī (Privātklīnika "Ģimenes veselība")
  • Pededzes iela 10, Mārupe ( Mārupes Doktorāts) 
     

Pieteikties konsultācijai