Aizvērt
ISO

Vēnu saslimšanas

Kāju vēnu saslimšana rada gan medicīniskas, gan kosmētiskas problēmas un to plašā izplatība (ar hronisku vēnu mazspēju sirgst aptuveni trešdaļa iedzīvotāju) veicinājusi fleboloģijas nozares attīstību pasaulē un Latvijā. Vēnu varikoze ir viena no biežākajām saslimšanām, ar kurām slimo 26% sieviešu un 24% vīriešu, vecumā no 35 gadiem. Kosmētiska problēma (vēnu „slotiņas”, virspusējo vēnu nepietiekamība utt.) vērojama 90% sieviešu un vīriešu.

Virspusējo vēnu vārstuļu bojājums pakāpeniski rada vēnu varikozi un kājas tūsku. Dziļo vēnu bojājums (apmēram 20% gadījumu) sākotnēji ārēji izpaužas tikai ar tūsku. Tūska( kājas piepampums) ir prognostiski ļoti nopietna pazīme, jo tā ir galvenais trofiskas čūlas rašanās iemesls. (sīkāk skatīt pie venozas hipertensijas).

Vēnās var attīstīties arī tromboze, kas daļēji vai pilnīgi nosprosto asins plūsmu. Virspusējās vēnās to sauc par tromboflebītu, bet dziļajās par dziļo vēnu trombozi (DVT). Virspusējo vēnu iekaisums un tromboflebīts raksturojas ar apsārtumu un sāpēm pa vēnas gaitu.

Raksturīgākie simptomi vēnu saslimšanām ir:

  • diskomforta,
  • smaguma,
  • sāpju,
  • dedzināšanas sajūta apakšstilbos,
  • nakts krampji ikru muskuļos (nejaukt ar mijklibošanu artēriju slēguma gadījumā).

Simptomu smaguma pieaugums tieši saistīts ar CEAP klasifikāciju (Clinical, Etiologic, Anatomical, Pathophysiological)

VIRSPUSĒJO VĒNU SASLIMŠANAS
DZIĻO VĒNU SASLIMŠANAS
VĒNU SASLIMŠANU KLASIFIKĀCIJA

Kontakti

Adrese - Rīga, Kr. Barona 115
Tālr. - +371 67 847 200
Tālr. - +371 67 847 100
E-pasts - venuklinika@vc4.lv

\