Aizvērt
ISO

Publikācijas

Kā sēdošs dzīvesveids ietekmē tavu vēnu veselību

"Novecojusi ir informācija, ka varikozo vēnu problēmas lielākoties skar dāmas, bet vīriešus - krietni retāk. “Svaigākie" statistikas dati rāda citu bildi - 50:50. Vīrieši tikpat bieži sastopas ar vēnu problēmām kā sievietes. Vismaz Latvijā tā tas ir noteikti," žurnālam apstiprina Baltijas Vēnu klīnikas flebologs Pēteris Gerke un teic, ka labojumus šajā statistikā par sliktu vīriešiem ieviesusi tendence, ka arvien aktuālāks kļūst sēdošs dzīvesveids. Arī starp vīriešiem ir ļoti daudz ofisa darbinieku, IT speciālistu.

Četras atzītākās vēnu ārstēšanas metodes

Vēnu ķirurģija pazīstama jau kopš senās Romas laikiem. Tās pamatā ir slimo vēnu likvidēšana, lai tās nebojātu veselās vēnas. Līdz šīs tūkstošgades sākumam slimās vēnas tika izoperētas, tās izvelkot ārā caur iegriezumiem ādā, izmantojot speciālu metāla vai plastmasas zondi. Tā ir efektīva, tomēr traumatiska metode. 

Praktiski padomi, kā vasarā mazināt kāju tūsku

Šogad vasara mūs lutina ar īpaši siltu un saulainu laiku, kas priecē teju ikvienu. Tomēr katrā laikā ir veselības nianses, kam ir jāpievērš īpaša uzmanība. Diemžēl karstie laikapstākļi bieži vien daudziem izraisa diskomfortu kājās un rada tūsku. Kāpēc vasarā īpaši izteikti rodas kāju tūska un ko darīt, lai šo problēmu risinātu, - konsultē Baltijas vēnu klīnikas vadošais speciālists asinsvadu ķirurgs Ints Ūdris un BENU Aptiekas farmaceite Ilze Priedniece.

Ārsta skaidrojums: kas ir hemoroīdi un kā tos ārstēt

“Labā ziņa visā šajā hemoroīdu sāgā ir tā, ka – no šīs vainas nemirst. Jā, ir nepatīkami, sāp, atsevišķos gadījumos, kad uz āru izlīdušais mezgliņš ir liels, var būt arī grūti kustēties un sēdēt, bet – tā tiešām nav mirstamā vaina,” skaidro “Veselības centrs 4” un Baltijas Vēnu klīnikas ķirurgs  proktologs Andris Gardovskis.

Kā diagnosticē hemoroīdus un kā tos ārstē

Lai noteiktu, vai problēmas iemesls ir hemoroīdi, jādodas pie ārsta proktologa, kurš izmeklēs taisnās zarnas daļu, lai precīzi diagnosticētu iespējamo slimību.

12345...16

Kontakti

Adrese - Rīga, Kr. Barona 115
Tālr. - +371 67 847 200
Tālr. - +371 67 847 100
Mob. Tālr. - +371 25 600 798
E-pasts - venuklinika@vc4.lv

\