Aizvērt
ISO

Skleroterapija

arstesana-01.jpgVēnu skleroterapija
Skleroterapija ir ķīmiska ablācijas metode bojātās vai varikozās vēnas slēgšani (vai likvidācija), ievadot vēnā speciālu medikamentu – sklerozantu. Atkarībā no bojātās vēnas diametra, pielieto sklerozantu gan putu veidā, gan šķidruma veidā. Putu skleroterapijas priekšrocība ir tā, ka putas pilnībā aizpilda bojāto asinsvada posmu, maksimāli saskaroties ar tā sieniņām, līdz ar to iedarbība uz tām ir daudz spēcīgāka.
Ar putu skleroterapiju iespējams slēgt arī maģistrālās vēnas, taču tā nekādā gadījumā nav salīdzināma ar citām endovenozām ārstēšanas metodēm. Daži skleroterapijas metodi kļūdaini uzskata par vēnu „līmi”, taču skleroterapija nav vēnu bioloģiskās līmes analogs. Vēnu bioloģiskās līmes iespaidā vēna spēcīgi saraujas un aizlīp ciet. Efekts ir momentāns. Lasīt vairāk >> Savukārt skleroterapija ķīmiski iedarbojas uz vēnas iekšējo slāni, ar laiku izraisot vēnes slēgšanos.
Skleroterapiju putu vai šķīduma tehnikā ar lieliskiem rezultātiem pielieto virspusējo vēnu slēgšanai, taču maģistrālo vēnu ārstēšanā tā nav uzskatāma par pilnīgi precīzu metodi (pilnīga maģistrālās vēnas slēgšanās tiek panākta 65-75% gadījumos) atšķirībā no endovenozām operāciju metodem, kādas ir vēnu lāzerķirurģija, tvaika ķirurģija, radiofrekvences ķirurģija un vēnu bioloģiskā līme.
Skleroterapiju ar šķīdumu pārsvarā izmanto, lai slēgtu sīkos venozos kapilārus. Lai precīzāk varētu ievadīt medikamentu, nepieciešamības gadījumā, pielietojam speciālu halogēna apgaismojuma lampu – Veinlite transilluminator.

 
Metodes priekšrocības - skleroterapijas procedūra notiek aptuveni 30 minūtes, pēc procedūras pacientam jāuzvelk ārsta nozīmētas kompresijas zeķes, kuras jānēsā 14 – 20 dienas. Pacients drīkst turpināt ierastās dzīves aktivitātes, atsakoties tikai no karstām vannām, pirtīm un, vēlams, arī no lidojumiem.

Pastāv mīts, ka pēc veiktās skleroterapijas bojātā vēna pēc kāda laika atjaunojas. Tas ir maldīgs, šis asinsvads atjaunoties vairs nevar, bet, protams, dzīves laikā var veidoties citas slimas vēnas.

PIRMS

 

pirms1.jpg  pirms2.jpg 

PĒC

 

pec1.jpg  pec2.jpg 

Video - Putu skleroterapija - Dr. Ints Ūdris.

 

Kontakti

Adrese - Rīga, Kr. Barona 115
Tālr. - +371 67 847 200
Tālr. - +371 67 847 100
E-pasts - venuklinika@vc4.lv

\