SONOVEIN ehoterapijas iekārta Baltijas Vēnu klīnikā

Ehoterapija ar Sonovein tehnoloģiju - unikāla vēnu operācija

Šī gada jūnija beigās ''Veselības centrs 4'' filiāles ''Baltijas Vēnu klīnika'' speciālisti veica Baltijas valstīs unikālas neinvazīvas vēnu operācijas, izmantojot jaunu metodi – ehoterapiju ar SONOVEIN tehnoloģiju (''Theraclion'', Francija).

Operācijas norisinājās praktisko apmācību laikā. SONOVEIN tehnoloģiju apguva ''Baltijas Vēnu klīnika'' speciālisti dr. Ints Ūdris, dr. Anastasija Vaļuka, dr. Žoržs Žabūrs, dr. Mārcis Gediņš un dr. Ivars Prudāns. Mācību procesu vadīja ''Veins bei Theraclion'' galvenais ārsts un viceprezidents dr. Mihaels Nuta (Michael Nuta). Pacientiem SONOVEIN paraugoperācijas tika veiktas bez maksas.

Vaicāts par mācību norisi un SONOVEIN ienākšanu Latvijā, dr. Mihaels Nuta neslēpa gandarījumu par notiekošo: ''''Baltijas Vēnu klīnika'' ir viena no retajām klīnikām, kura piedāvā visas atzītās vēnu ārstniecības iespējas. Šo praktisko apmācību laikā mēs spēsim mācīties viens no otra.'' 

Tieši šogad aprit 20 gadi, kopš Baltijā tika veikta pirmā vēnu lāzeroperācija. Arī šo operāciju veica ''Baltijas Vēnu klīnika'' speciālisti, un arī tas bija pagrieziena punkts vēnu ķirurģijā.

Vēnu operācija ar SONOVEIN – jauns koncepts, jauna kvalitāte

Operācijas ar SONOVEIN ir unikālas - vēnu ķirurģijai tiek izmantota augstas intensitātes fokusētu ultraskaņu (HIFU), kas metodi padara neinvazīvu un maksimāli saudzīgu.

''SONOVEIN tehnoloģija ir nojaukusi robežas starp medicīnas disciplīnām'', stāsta ''Baltijas Vēnu klīnika'' vadošais specialists, asinsvadu ķirurgs Ints Ūdris, ''nevar strikti definēt, ka tā ir ķirurģija, jo nenotiek invazīva vēnas ārstēšana (netiek veikti ne griezieni, ne dūrieni), tomēr efekts ir līdzvērtīgs lāzerķirurģijai. Metodes darbības princips ir līdzīgs radioloģijai un terapijai, kas ir ārstēšana bez invazīviem risinājumiem. Tas raisa pārdomas par medicīnas virzību nākotnē.''

''Veselības centrs 4'' – inovāciju līderis

Pateicoties ''Veselības centrs 4'' speciālistu augstajai kvalifikācijai un klīniku atbilstībai stingrajiem ieviešanas kritērijiem, Rīga ir kļuvusi par devīto pilsētu pasaulē, kur ieviesta SONOVEIN vēnu ārstniecības tehnoloģija. Nozarē šis ir ļoti augsts atzinības rādītājs medicīnas iestādei.

Baltijas Vēnu klīnika. No kreisās: dr. Ints Ūdris; Theraclion pārstāve; dr. Anastasija Vaļuka; Theraclion pārstāvis; dr. Ivars Prudāns

 

''Katras jaunas tehnoloģijas ieviešana ir arī tehnoloģijas izstrādātāja reputācijas jautājums – vai klīnika spēs to kvalitatīvi un pilnvērtīgi izmantot. SONOVEIN tehnoloģijas ieviešana ir apliecinājums tam, ka ''Baltijas Vēnu klīnika'' atbilst pasaules līmeņa standartam'', paskaidro dr. Ints Ūdris, ''''Baltijas Vēnu klīnikā'' vēnu ārstniecības jauninājumi tiek ieviesti vismaz reizi divos gados. Mūs pacienti un sadarbības partneri var būt droši par ārstniecības kvalitāti un speciālistu prasmēm.''

Plašākam pacientu lokam operācijas ar SONOVEIN būs pieejamas jau rudenī. Pacienta indikācijas operācijai tiks noteiktas flebologa konsultācijas laikā, veicot vēnu dupleksultrasonogrāfijas izmeklējumu.

Operācija bez griezumiem un dūrieniem

Jaunā ehoterapijas metode ir futūristiska - ar SONOVEIN slimo vēnu iespējams slēgt bez iegriezumiem, dūrieniem un katetriem. HIFU radītās siltumenerģijas spēks optimālo temperatūru sasniedz vēnā un iedarbojas tikai uz slēdzamo asinsvadu.  Tādēļ pacienta āda un citi audi netiek traumēti. Tūlīt pēc operācijas cilvēks var turpināt aktīvas ikdienas gaitas bez rehabilitācijas un miera perioda, bez traucējošiem pārsējiem vai diskomforta.

Pirmā SONOVEIN operācija. No kreisās: dr. Mārcis Gediņš; dr. Ints Ūdris; dr. Mihaels Nuta


Ar SONOVEIN veikto operāciju efektivitāte līdz šim tiek vērtēta kā līdzvērtīga lāzereoperācijas metodei.
 

''Baltijas Vēnu klīnika''
Krišjāņa Barona iela 115, Rīga
Tālr.: + 371 67847200
E-pasts: venuklinika@vc4.lv
www.venas.lv

НЕОБХОДИМА ПОМОЩЬ?

В распоряжении «Балтийская клиника вен» 3 операционных залов и дневные стационары.  Мы консультируем пациентов и в других филиалах «Veselības centrs 4» а также в поездках (см .:www.venas.lv) :

  • улица Кр. Барона, 115 (Балтийская клиника вен – главное здание)
  • улица Сканстес, 50 (Клиника дерматологии)
  • Бривибас гатве, 410 (Клиника Юглас)
  • улица Дунтес, 15А, 3-й, 4-й этаж (Capital Clinic Riga)
  • улица Гребенщикова, 1 (Диагностический центр)
  • улица Базницас, 18 (Anti-Aging Institute)
  • улица Гимназияс, 10A-2а, Даугавпилс (Частная клиника «Ģimenes veselība»)
  • yлица Педедзес 10, Марупе (Докторантура Марупе)
     

Записаться на консультацию